Muzeum paměti XX. století je součástí Evropské platformy paměti a svědomí

Mezinárodní síť sdružuje státní i nevládní organizace zabývajících se výzkumem a připomínáním totalitních a autoritativních režimů 20. století. Celkem je nyní součástí Evropské platformy paměti a svědomí 68 organizací (63 členů a 5 kandidátů) z 22 zemí (Albánie, Bulharsko, Kanada, Česká republika, Estonsko, Francie, Gruzie, Německo, Maďarsko, Island, Itálie, Lotyšsko, Litva, Moldavsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Švédsko, Ukrajina, Spojené království a Spojené státy americké). Na výročním zasedání, které bylo 25. ledna 2021 vedeno on-line, souhlasilo více než padesát účastníků s udělením statusu kandidáta na členství Muzeu paměti XX. století, které požádalo o vstup do této mezinárodní instituce minulý rok. Těšíme se na spolupráci!