Podcast z cyklu Historie a souvislosti: Přes železnou oponu (3/2024)

Muzeum paměti XX. století
Muzeum paměti XX. století
Podcast z cyklu Historie a souvislosti: Přes železnou oponu (3/2024)

Podcast z cyklu Historie a souvislosti: Přes železnou oponu (3/2024).

Muzeum paměti XX. století a Platforma evropské paměti a svědomí připravily nové, rozšířené vydání rodinné deskové hry Přes železnou oponu. Hráči v roli převaděčů pomáhají uprchlíkům z východní Evropy dostat se osmi různými způsoby na Západ.  Oproti původní verzi obsahuje hra několik autentických příběhů úspěšných i neúspěšných pokusů československých občanů o přechod státních hranic.

V podcastu se dozvíte bližší informace o tom, v čem se rozšířené vydání liší od předchozího, jakým způsobem plánuje Muzeum paměti XX. století zprostředkovat hru studentům a žákům a co se na hře nejvíce líbí Marušce z osmé třídy.

Podcast připravil Pavel Hlavatý a projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy.