Edukační pořad o únoru 1948 (on-line 18. 2. 2021)

Při příležitosti výročí událostí 25. února 1948 Muzeum paměti XX. století připravilo vzdělávací pořad Únor 48. Určen je nejen pro žáky a studenty, ale také pro všechny další zájemce.

Budeme vysílat živě z mediálního studia Smíchovské střední průmyslové školy ve čtvrtek 18. února 2021 od 10.00 hodin na adrese youtube.com-Presloviny. Nejprve bude promítnut dokumentární film o místech paměti spojených s historickými událostmi z února 1948 v délce trvání 23 min. (režie Jan Štern), poté bude následovat beseda, ve které vystoupí a na dotazy bude odpovídat historik a ředitel Muzea paměti XX. století PhDr. Jan Kalous, Ph.D.

Dokumentární film Únor 48

Muzeum paměti XX. století připravilo k pořadu Únor 48 také didaktický manuál, ve kterém jsou otištěny dobové archivní dokumenty a tematické úkoly.

03unor-dvoustrany

Vznik didaktického manuálu finančně podpořilo hl. město Praha