Videozáznam a fotogalerie: Vernisáž výstavy (25. 6. 2024)

1984: George Orwell a Československo

Exteriérová výstava. Park Kampa, v blízkosti Lichtenštejnského paláce (naproti Werichově vile), Praha 1.

Muzeum paměti XX. století ve spolupráci s Museem Kampa, Prague City Tourism, Libri prohibitiThe Orwell Society připravilo výstavu o životních osudech a tvorbě spisovatele George Orwella a československé reflexi jeho díla. Výstava rovněž přibližuje podobu orwellovského roku 1984 v Československu, represe proti oponentům komunistického režimu a projevy solidarity s politickými vězni.

Vernisáž se uskutečnila 25. června 2024 a zúčastnil se jí předseda britské Orwellovy společnosti Quentin Kopp, který Muzeu paměti XX. století při této příležitosti daroval sbírkový předmět, kterým je pamětní tabulka s břidlicí ze střechy domu, ve kterém George Orwell napsal celosvětově známý román 1984. Mezi další významné hosty patřila také rakouská velvyslankyně Bettina Kirnbauer nebo profesor Martin Hilský s chotí.

U příležitosti vernisáže byl také představen česko-anglický katalog s řadou unikátních fotografií a dokumentů k výstavě, který je k dostání v prodejní síti Kosmas nebo na našich akcích.

Exteriérovou výstavu je možné navštívit až do 25. září 2024, srdečně vás zveme!

📷Marta Myšková

🎥 Videozáznam z debaty a pozvánka na výstavu jsou k dispozici na našem kanále YouTube.