O výstavy, které připravilo během poslední doby Muzeum paměti XX. století, panuje setrvalý zájem i mimo Prahu. Na moravském poutním místě na Velehradě v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje (a rovněž na místním gymnáziu) byly celé léto k vidění výstavy Století mučedníků a Křesťanský demokrat JUDr. Bedřich Hostička. Století mučedníků se na podzim přestěhovalo do kláštera Hejnice v Jizerských horách. Zájem je i o další z výstav: Památník Vojna Lešetice u Příbrami si zapůjčil výstavu Evropský GULAG, jejíž otevření se chystá na konci října. O zapůjčení výstavy Století mučedníků požádali také v piaristickém klášteře v Českých Budějovicích. Farnost u Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou a také Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci mají zájem pro změnu o výstavu o Bedřichu Hostičkovi.
První z výstav, Století mučedníků, přibližuje příběhy sedmadvaceti křesťanů dvacátého století, kteří položili za svou víru život. Komunismus, fašismus a nacismus přinesly statisícům lidí nezměrné utrpení a vyžádaly si nespočet obětí v důsledku válek i v těch částech světa, které nebyly pod jejich přímou nadvládou. Mezi mučedníky jsou také P. Josef Toufar a biskup Gorazd II. Původní anglickou verzi výstavy připravila Platforma evropské paměti a svědomí v roce 2021 a byla vystavena již v Polsku, Maďarsku, Albánii a Rumunsku.
Druhá zmíněná výstava pomocí dobových dokumentů a fotografií představuje životní osudy právníka, politika, politického vězně a exulanta JUDr. Bedřicha Hostičky. V roce 1950 byl souzen v procesu s Miladou Horákovou a dalšími osobnostmi. JUDr. Hostička byl do procesu zařazen jako člen Československé strany lidové a obviněn ze špionáže. Ve vězení strávil téměř čtrnáct let.
Výstava Evropský GULAG upomíná na tisíce obětí komunistických pracovních táborů. Na území současné Evropské unie a jejích nejbližších sousedů fungovalo po více než jednu dekádu nejméně 800 táborů. Bylo v nich uvězněno téměř 1 500 000 lidí, z nichž 130 000 zemřelo. Tyto tábory tvořily skutečný „evropský gulag“. Jeho historie je dnes poněkud odsunuta na vedlejší kolej, a to nejen v zemích, které komunismus nezažily. Tábory nucených prací a jejich oběti se vytratily z paměti i v bývalém Východním bloku a po většině z nich nezůstaly žádné hmotné stopy.
Ke všem výstavám vyšly i podnětné katalogy, které lze stále zakoupit v síti Kosmas.
- Evropský GULAG (Památník Vojna, Lešetice u Příbrami, od konce října 2023)
- Století mučedníků (Hejnice, Klášter Hejnice, 1. 9.–5. 11. 2023)
- Století mučedníků (Velehrad, bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje, 1. 7. – 25. 8.)
- Křesťanský demokrat. JUDr. Bedřich Hostička (Velehrad, Stojanovo gymnázium, 1.5. – 30. 6. 2023)